Ile kosztuje sprowadzenie auta z Niemiec?

Sprowadzenie auta z Niemiec na lawecie

BMW  sprowadzone z Niemiec na lawecie

Wiele osób rozważając zakup samochodu na rynku niemieckim zadaje sobie pytanie – czy to się będzie opłacać? Jak wycenia się sprowadzenia auta z Niemiec do Polski?

Z różnych względów często powrót autem na kołach nie jest możliwy. Nie każdy również jest gotowy wsiąść za kierownicę nowego samochodu by przejechać nim trasę kilkustet lub więcej kilometrów. Najbezpieczniejszym sposobem na ściągnięcie auta do Polski jest transport na lawecie.

Transport na lawecie z Niemiec – cena

Na koszt sprowadzenia samochodu z Niemiec wpływa kilka czynników. Decydująca jest trasa, na której przewożone będzie auto. Wpływ ma nie tylko ilość kilometrów, ale także miejsce załadunku i rozładunku. Transport wykonywany na popularnych relacjach z reguły będzie tańszy.

Standardowa stawka kilometrowa za sprowadzenie auta z Niemiec wynosi 1,54 zł netto za kilometr ( na podstawie danych z I kwartału 2020 r.)

Podlega ona wahaniom w zależności od regionu z którego sprowadzony ma być samochód, wagi i modelu auta oraz okresu w którym planujemy przetransportować auto.

Transport samochodu z Niemiec na lorze w ładunku grupowym (na pojeździe służącym do przewozu wielu samochodów) może być nawet o 50 % tańszy

Jesteśmy profesjonalistami – sprawdź nasze referencje

Laweta z Niemiec do Polski ceny

Przykładowe stawki za transport auta z Niemiec do Polski

Dusseldorf → Kraków 1900 zł

Frankfurt nad Menem → Warszawa 1700 zł

Dortmund → Łódź 1600 zł

Monachium → Rzeszów 1630 zł

Podane stawki i ceny mają jedynie charakter informacyjny i podlegają wahaniom. By uzyskać indywidualną wycenę sprowadzenia swojego samochodu z Niemiec warto zwrócić się z pytaniem do naszego spedytora. Indywidualną i niezobowiązującą wycenę można uzyskać pisząc pod adres transport@m-handzel.com lub dzwoniąc pod numer +48 668 738 299.

wyceń transport auta

Na więcej pytań znajdą Państwo odpowiedź w FAQ.